General Ali Rıza Gürcan Cd. Çırpıcı Çıkmazı Sk. No: 2 Kat: 11 Daire: 64 Merter, Zeytinburnu – İstanbul
tren

Ruhsatsız Silah

09.01.2021
83.652
Ruhsatsız Silah
3.9/5 - (136 votes)

Ruhsatsız Silah 

Hukuksal alanda sık sık karşılanan konulardan biri de ruhsatsız silah taşıma suçudur. Özel bir yasa ile belirlenen durumlara bağlı olarak kişilerin ruhsatı bulunmayan silahların yanı sıra bıçak ve mermi bulundurması da yasaktır. Hem satın alma hem de taşıma gibi durumlarda cezai yaptırımlar uygulanacaktır. Ruhsatsız silah suçunun ortaya çıkması için silahla zarar meydana getirilme zorunluluğu bulunmamaktadır.

Herhangi bir zarar veya yarar ortaya çıkma şartı bulunmadan ruhsatsız silah almak veya taşımak suç olarak kabul edilmiştir. 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet olarak adlandırılan suç ile birlikte cezai yaptırımlarla karşı karşıya kalınabilir. 6136 Kanun Sayılı maddeye göre suç olarak kabul edilen bazı filler şu şekildedir;

 • Ruhsatsız silah veya mermi bulundurma,
 • Ruhsatsız silah satın alma,
 • Ruhsatsız mermi satın alma,
 • Ruhsatsız silah veya mermi satın alma,
 • Ruhsatsız suç aletleri taşıma,

Belirtilen fillerin yanı sıra bıçak veya diğer suç aletlerini satmak ve bulundurmak da yasaya muhalefet suçu kapsamında değerlendirilmektedir. Ticari amaçlarla işlenen suçlarda ise silah ticareti ve kaçakçılığı suçu kapsamında işlem yapılmaktadır.

Ruhsatsız Silah Suçu

Hukuki alanda önemli suçlardan biri olan ruhsatsız silah taşıma suçu, kişilerin bilinçsiz davranmasına engel olmak için düzenlenmiştir. 6136 Sayılı Ateşli Silahla ve Bıçaklar hakkında düzenlenen kanunla birlikte bu tür fiiller yasaklanmıştır. Otomatik, uzun veya kısa namlulu silahların yanı sıra av tüfeği ve tabanca gibi her türlü suç aletini ruhsatsız olarak taşımak yasaklanmıştır. Hapis cezası başta olmak üzere niteliğe göre farklı cezai yaptırımları bulunmaktadır.

Ateşli silah taşımak durumunda olan kişilerin silah taşıma ruhsatı adlı belgeyi bulundurması zorunludur. Bu belgeyi almadan silah taşıyan veya bulunduran kişilere cezai yaptırımlar uygulanacaktır. Ruhsata sahip olunmamasının yanı sıra süresi dolan ruhsatın yenilenmemesi de söz konusu suçun işlenmesi için yeterli olmaktadır.

Silah taşıma ruhsatı bulunmadan ilgili suç aletlerini taşıyan kişiler, hukuki olarak suç işledikleri için cezalandırılacaktır. Kanunlarla belirtilen detaylara göre bir kimse silah taşıma ruhsatı aldığı zaman bu belge 5 sene geçerlidir. 5 yılın sonunda silah taşıma ruhsatının yenilenmesi gerekmektedir. Ruhsatsız silah taşıma suçu için para ve hapis cezaları uygulanmaktadır.

Ruhsatsız Silah Taşıma Cezası

ruhsatsız silah taşıma cezası

6136 sayılı kanuna göre ruhsatsız silah taşıma cezası bulunmaktadır. Ruhsatsız silah taşıma cezası suçun taşıdığı niteliğe göre belirlenir. Ruhsatsız silah satın almak ve taşımak 6136 kanuna göre yasaklanmıştır.6136 sayılı kanun maddesine göre ilgili silahı taşımak için gerekli ruhsata sahip olmayan kişiler cezalandırılacaktır. Ruhsatsız silah ele geçirilmiş kişilere verilecek farklı cezalar vardır. Niteliğe bağlı olarak cezaların süresinde değişiklik yaşanabilir.

Ruhsatsız silah taşıyan kişilere verilecek cezalar şu şekildedir;

 • 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası,
 • 30 günden 100 güne kadar adli para cezası,
 • Nitelik bakımından vahim olan silahların taşınması halinde 5 yıldan 8 yıla kadar hapis cezası,
 • Nitelik bakımından vahim olan silahların taşınması halinde 500 günden 5 bin güne kadar adli para cezası,

Bireylerin belirtilen suçları işlemesi halinde bu cezai yaptırımlarla karşı karşıya kalma durumu vardır. Verilecek cezanın belirlenmesi için yetkili mahkemenin vereceği karar ve suçun nasıl işlendiği gibi konular önemlidir.

Ruhsatsız Silah Almak İstiyorum

Ruhsatsız silah bulundurmak, satmak ve satın almak kanunen yasaktır. Ruhsatsız tabanca ele geçirilmesi halinde emniyet müdürlüğü tarafınca silaha el koyularak kişi hakkında soruşturma başlatılır. Silaha el koyulması için herhangi bir suça karışmış olmasına gerek yoktur.

Evde Ruhsatsız Silah Bulundurmak

Evde ruhsatsız silah bulundurmak da cezai yaptırımlara yol açacak bir davranıştır. Kişisel ihtiyaçlar nedeniyle ev veya iş yerinde ruhsatı olmayan silah bulunduran kişilerin cezalandırılacağı belirtilmiştir. Verilecek cezalarda bulundurulan silahın niteliği de önemlidir.

Evlerinde ruhsatı olmayan silah olan ve yakalanan kişilere hapis veya adli para cezası uygulanabilmektedir. Belirtilen suçu işleyen kişilere 1 ve 2 yıl arasında hapis cezası verilecektir. Aynı zamanda 25 gün ve 100 gün arasında adli para cezası da verilebilir. Ruhsatsız silah bulundurma suçundaki nitelik konusu da önemlidir.

Nitelik bakımından vahim olarak değerlendirilen silahların bulundurulması durumunda farklı cezalar uygulanacaktır. Ruhsatsız silahın tüfek veya otomatik silah olması durumunda ilgili kanunun farklı maddesinden cezai yaptırım verilmektedir. Bu tür durumlarda kişilere 5 ve 8 yıl arasında hapis cezası veya 500 gün ve 5 bin gün arası adli para cezası verilmektedir.

Ruhsatsız Silah Suçunda Görevli Mahkemeler Nedir?

Kanunlarla birlikte suç olarak kabul edilmiş fiillerden biri olan ruhsatsız silah taşıma için görevli mahkemeler vardır. 6136 sayılı kanuna muhalefet etme olarak bilinen ruhsatsız silah taşıma suçunda görevli olan mahkemeler vardır. Bu alanda ilgili silahlarla suç işlenip işlenmediği konusu önem taşımaktadır.

Belirlenen silahları ruhsatsız olarak bulunduran veya taşıyan kişilerin ilgili birimler tarafından yakalanması durumunda suç ortaya çıktığı için cezai yaptırım uygulanacaktır. Bu alanda yargılama yapma görevi ise asliye ceza mahkemesine verilmiştir. Suçun işlendiği bölgedeki yetkili mahkemeler tarafından yargılama yapılacaktır.

Kanuna muhalefet suçunun yanı sıra suç aleti ile ağır bir suçun işlenmesi durumunda ise farklı bir mahkeme görev yapmaktadır. Ruhsatsız silah ile insan öldürme veya yaralama gibi suçların işlenmesi durumunda ağır ceza mahkemesi tarafından yargılama yapılmaktadır. Bu düzenlemeler ile ilgili net bilgi almak için hukuk bürosu hizmetlerinden yararlanılabilir.

Ruhsatsız Silah Taşıma Suçu ve Cezası Hakkında Merak Edilenler

Bulundurma ruhsatlı silahımı arabada taşıyabilir miyim?

Hayır, bulundurma ruhsatlı silahınızı sadece kayıtlı olduğu adreste bulundurabilirsiniz.

Taşıma ruhsatlı silah hangi hallerde taşınmaz?

Duruşmalarda, mahkeme salonlarında, hastanelerin psikiyatri bölümlerinde, akıl hastanelerinde, ceza ve tutukevleri ile her türlü ıslah ve infaz kurumlarında veya bunların eklentilerinde, öğrencilerin toplu olarak oturdukları yurtlarda taşıma ruhsatlı silah taşınamaz.

Vefat eden kişinin ruhsatlı silahı ne olur?

Vefat eden kişilere ait ruhsatlı silahın, tebligat tarihinden itibaren mirasçılarının tamamının muvafakati ile altı ay içinde başvurulması halinde talepte bulunan mirasçısına veya üçüncü bir kişiye devri sağlanır.

Silah bulundurma harcı kaç yılda bir ödenir?

Silah bulundurma harcı her 5 senede bir ödenir.

Ruhsatsız silah cezası ne kadar?

Ruhsatsız silah cezası 5 yıldan 8 yıla kadar hapis, 500 günden 5000 güne kadar adli para cezasıdır.

Ziyaretçi Yorumları - 105 Yorum
 1. Erdal dedi ki:

  Mrb iyi aksamlar numaranizi bir arkadasimdan aldim,bir konuda bisey sormak istiyorum.
  Ben ruhsatsiz silah yakalattim 2 yil önce,silahla herhangi bir olay olmadi.
  Bundan dolayi mahkemeyede cikmadim,sadece savcilik seri muhakeme usulu yargiladi ve 4000 para cezasi verdi,ödedim dosya kapandi.ama sicilime isledi bundan dolayi isten cikarildim ve geri giremiyorum,
  Aceba bu silinirmi yada arsive alinirmi bir yol gosterirmisiniz

  1. Ckks dedi ki:

   Nası bi işte calisiyordunuz.bu durumdan dolayı işten cikarilma cok aşiri geldi bana.neye dayanarak yaptilar merak ettim

  2. serbülent dedi ki:

   Verilen ceza infaz tarihinden 5 yıl sonra adli sicil müdürlüğüne yazı yazarak sicili sildirebilirsin.Fakat bu beş yıl içinde herhangi bir adli olaya karışmayacaksın.

 2. SEDAT KÜLÇE dedi ki:

  İyi günler bir günlük adlı para cezası nedir benim evimde ruhsatsız silah yakalandı
  Kabaca bir hesap yapmak istiyorum.mahkeme sürüyor ama av tufegimde ruhsatliydi.onun ruhsat yenilemesi geldi onu almadılar yenile yalabilirmiyim

 3. Ckks dedi ki:

  Nası bi işte calisiyordunuz.bu durumdan dolayı işten cikarilma cok aşiri geldi bana.neye dayanarak yaptilar merak ettim

 4. Teoman dedi ki:

  Elin amerikalısı roketatar satın alıyor bizde kurusıkı bile yasak bu bireysel silahlanma yasası cıkmalı ortalık deli kaynıyor ..bir olay oldugunda canımızı korumaya yetişecekmi o zaman bu kanunlar?

  1. Ayşe dedi ki:

   Lütfen yorumu gördün

 5. Mustafa dedi ki:

  Hiçte yasak değil ben bi örgüt biliyorum silah kaçakciligi yapıyorlar hiçte bisey olmuyor küçük mafya 100 kişilik bir çete isimleri soyisimleri bilinmektedir ama hiç bisey yapılmıyor.Biz yapsak anında atarsiniz ama içeri bu kisileri bastaci edersiniz işte adalet budur.

  1. Veysi dedi ki:

   Eşimin adına kayıtlı bulundurma silahımı taşıdım ve düğünden yakaladım cezası nedir sicilim bozulurmu

 6. Hasan Cakir dedi ki:

  LLama Marka 7,65 tabanca almak istiyorum ama ruhsatım yok…

 7. Veysi dedi ki:

  Eşimin adına kayıtlı bulundurma silahımı taşıdım ve düğünden yakaladım cezası nedir sicilim bozulurmu

 8. Mehmt dedi ki:

  Mrb ben iş yerimde 7.65 dsilah yakalattım ve hgb çevrildi sicilime işlenilmedi Şuan 2 yıl oldu silah ruhsatı İçin başvuru yapsam alabilir miyim

  1. serbülent dedi ki:

   arşiv kaydı vardır

 9. Zübeyr dedi ki:

  Ruhsatsız tabanca yakalattım. Yakalattıgım tabancaya ruhsat çıkarıp geri alma şansım varmı ?

 10. Temel Erkol dedi ki:

  Bundan 10 yıl önce aralıklı 7 tane silah yakalattım olay yok ruhsatlı silah alabilir miyim iş adamıyım

 11. Fatih tekbaş dedi ki:

  Yakalanan silahima ruhsat alabilirmiyim yadigar bir silahtır bilgisi olan lütfen cevap versin

  1. serbülent dedi ki:

   hayır alamzsınız

 12. Mustafa ERDEN dedi ki:

  456/4 59/2 81/1 40.
  482/3 72;647SA bu maddelerden 2003 2005 tarihlerinde sicil kaydım var bu cezalar silah ruhsatı almama bir engelmi bir kamu kurumunda işçi olarak çalışanim

  1. erdal dedi ki:

   silah ruhsatıyla ilgili belirsizlikler var bence. mesela 6136 ya muhalefetten ön ödeme sonucu dava açılmayan birisi ruhsat alabilir mi alamaz mı? bu açık bir şekilde belirtilmemiş

 13. fatih dedi ki:

  3 yıl önce evimde kurusıkıdan çevirme tabanca yakalattım bugun mahkemem oldu mütekerrürden 10 ay hapis cezası aldım ve 500 tl para cezası aldım . ne yapmalıyım itirazmı etmeliyim veya 10 ay hapsın yatarı nekadar yardımcı olursanız sevinirim

  1. serbülent dedi ki:

   5 yıl altı cezalar paraya çevriliyor.Yatarı yok.

 14. FERHAT dedi ki:

  Mrb silah taksidini gününde yatırmasam nasıl bi sıkıntı karşıma çıkar acaba 1 2 gün geç ödesem

 15. Bülent Yılmaz dedi ki:

  2011 de bulundurma ruhsatli silahimi arabamda yakalatdim.temize verdim hala yargitayda dosya.kanunlarda değişiklik oldumu.silahi geri alabilirmiyim

  1. Buse dedi ki:

   Merhaba arkadaşıma ait olan silahla yakalandık ben üzerime aldım ve yarın mahkemem var silahı kuru sıkı diye biliyordum ama gerçekmiş herhangi bir ceza alır mıyım hapis cezaevine girme gibi gerçekten Korkuyorum sicilim tertemiz ne gibi karar alınır tahmininiz nedir acaba görürseniz çok mutlu olurum 🙏

   1. Sergen dedi ki:

    Siciliz temizse mahkeme erteleme verir

   2. serbülent dedi ki:

    Mahkemede bu şekilde ifade verirsen suç diğer kişiye kalır.Fakat silahla beraber mermi de bulunduysa işin rengi değişir. Büyük ihtimalle 5 yıla kadar olan suçlarda yatar yok para cezasına çevrilir.Mahkeme de etkin şekilde pişman olduğun görülürse ceza almazsın ama arşiv kaydı oluşur.Yeterli açıklamayı 6136 sayılı kanunun 13 ve sonraki maddelerinde bulabilirsiniz.

  2. Yunus dedi ki:

   Merhaba efendim ben bulundurma tabancamı arabada yakalattim torpidoda kitli bir şekilde kendim polise teslim etttim geri tabancami alabilir miyim

  3. Kabil Reyhan Habil dedi ki:

   Hollanda Den haag kardeşim park silah bulduk evi polis bastı buldu silah ve silah hiç bir suç karisilmamis ayrıca kardesim 73 gün tutuklu sizce ne kadar cez alir

 16. Emrah dedi ki:

  Covid izindeyken silah yakalamanın cezası nedir daha önce silahtan sabikam yok para cezasına hükmederdi silah temiz barıştığı yok

 17. Mete dedi ki:

  Slm ruhsatsız silah yakalattım sabikam olmadığı için 10 ay hapis cezası 5 yıl ertelendi fakat 5 yılın bitmesine 1 hafta kala trafik te 110 promil alkoll çıktı ve mahkemelik oldum
  ve silah dosyası tekrar açıldı mahkemeden nasıl karar çıkar

 18. Uğur Günaydın dedi ki:

  Merhaba ruhsatsız Silah cesazı aldım 10ay dava kapandı ama yargı yolu kapalı İtiraz yolu açık ben yurtdışında yaşıyorum uzun zamandır Türkiyeye gelmedim ama Dava yeni sonuçlandı Şimdi şu anda Covid olduğu için 30,5,2022 e kadar hapis yatarı yokmuş galiba işlemlerimi başlatmak için Türkiye ye gelmek istiyorum benim için yurt dışı çıkışı için bir risk oluşurmu saygılarımla Beni bu konuda bilgilendirirseniz memnun olurum.

 19. Hamar dedi ki:

  Merhabalar ruhsatsız silah yakalattım 10 ay hapis cezası verildi nasıl olucak bilmiyoeum

 20. bilent atasoy dedi ki:

  bana ruhsatsız tabanca satmıyorlar niye korkuyorlar bilmiyorum

 21. bilent atasoy dedi ki:

  er usta bana bıçağını paraynan satıyor ruhsatsız tabancasını satmıyor şikayet kavgası

 22. Paşa Çakmak dedi ki:

  Mrb bende bulundurma ruhsatli silahimi arac arama esnasinda kendi rizamla polislere teslim ettim onlar bulur daha kötü olur diye düşüncesiyse kendim teslim ettim seri mahkemeye ciktim silahim musaderesine karar verilmis 5yila kadar ruhsat alamam bu konu ile ilgili ne yapmalıyım itiraz etsem 5 yıl almamam kalkar mi

 23. bilent atasoy dedi ki:

  o çocuğu öldürseydim karadenizlilerle işbirliği yapan erzincanlılar beni linç edeceklerdi

 24. bilent atasoy dedi ki:

  orman var soba yanmıyor allah bu ormanı boşunamı yarattım deyip ormanı yaktı

 25. bilent atasoy dedi ki:

  karanlıkta tabancayı yasaklayıp icraat yapmak kolay.şikayet kavgası

 26. Yunus dedi ki:

  Mrb benim bulundurma ruhsatlı tabancamı arabada yakalattim bunun cezası varmıdır ve tabancamı geri alabilir miyim

 27. Uğur dedi ki:

  İs yerimde 4 tane kurusıkı tabanca ve mermisi ve 1 tane gerçek yakallattim bunun cezası ne olur bilginiz var mı bu konuda

 28. İbrahim dedi ki:

  Hayırlı bayramlar dilerim bir sorum olucakti ben ruhsatsız silah yakalattim kendim teslim ettim memurlara boştu mermi yoktu içinde sabikamda yok birşey olurmu acaba bu durumdan

  1. Bahar dedi ki:

   Benim kuzenim girdi ceza evine 9gundur içerde ruhsatsiz silah yakalattı ve o silahla birini yaraladı ne kadar içerde kalır

 29. Bilent atasoy dedi ki:

  Muhammed’e tecavüz edilmiş tecavüzden sonra eşcinsel olmuş

 30. Bilent atasoy dedi ki:

  Muhammed’i öldürüp etlerini yemişler

 31. Bilent atasoy dedi ki:

  Bıçağınan Amerikalı askerlere saldırırsam Amerikalı askerler ırzıma geçer benim ğötüm kıymetli herkese vermem

 32. Bilent atasoy dedi ki:

  Hacılar hocalar NATO’yu dövmeye teşebbüs etti başımıza neler geldi ya bir de dövselerdi başımıza neler gelirdi

 33. Bilent atasoy dedi ki:

  Dünya nüfusu sekiz milyar oldu dünya nüfusu yirmi milyar olduğu zaman birleşmiş milletler başka gezegen başka toprak bulacak

 34. Bilent atasoy dedi ki:

  Elin çocuğuna bakmak kabul görmedi eş değiştirme şimdilik gerçekleşmedi

 35. Bilent atasoy dedi ki:

  İki gözünüz var benim bir gözüm kör deccalın bir gözü kördür demiş

 36. Bilent atasoy dedi ki:

  Önceki dönem bitti yeni dönem geldi

 37. Bilent atasoy dedi ki:

  Ben hariç manasını herkesin bildiği son yayınlanan kitap hangisi

 38. Bilent atasoy dedi ki:

  Müstakbel çocuk kitabın manasını bilecek mi bilmeyecek mi bilmiyorum herkes biliyor

 39. Bilent atasoy dedi ki:

  Yeni dönem nasıl olacak bilmiyorum müstakbel çocuk nasıl biri olacak bilmiyorum herkes biliyor

 40. Bilent atasoy dedi ki:

  İnternet mesajlarımı yayınlamadı.internetten destek mi arıyorsun.o da doğru

 41. Bilent atasoy dedi ki:

  Ben orucum first lady başkasını bulsun

 42. Bilent atasoy dedi ki:

  Özgür değilim mecbur ediyorlar

 43. Bilent atasoy dedi ki:

  Ruhsatlı tabanca doktor şartına bağlı doktor bana ruhsatlı tabanca vermez ki

 44. Bilent atasoy dedi ki:

  Polisler benden şikayetçi serbest kalmamı kabullenemiyorlar intihar ediyorlar ne yapayım.hicret et.haydi durma git diyorsun gidecek yerim mi var yapma böyle gözün sevem

 45. Bilent atasoy dedi ki:

  Haberler.ben senin gözünlemi görüyorum

 46. Bilent atasoy dedi ki:

  İki gözünüz var benim bir gözüm kör haberler benim için yayınlanıyordu ben artık inzivaya çekiliyorum haberleri yayınlamanıza gerek yok

 47. Bilent atasoy dedi ki:

  Orusbu ben parayı nerden alım sende varsa sen bana ver

 48. Bilent atasoy dedi ki:

  Bitcoin başlarında bit ara bunların hepsi bitlenmiş

 49. Bilent atasoy dedi ki:

  Osmanlı askerleri tecavüz etmiş yedi düvel birleşip Osmanlı padişahına tecavüz etmek istemiş tecavüz edememişler Mustafa Kemal paşa kendi rızası ile vermiş

 50. Bilent atasoy dedi ki:

  Onlar bir türdür (ruhsuz hayvanlar) ağaç kurtları gibi insanın dişinden tırnağına kadar yerleşir insanı yer bitirir.doğumlarınız benimle birlikte Amerikalılar tarafından önceden planlanmış

 51. Bilent Atasoy dedi ki:

  Otobüs şoförü Amerika birleşik devletleri durdukça Türkiye cumhuriyeti devleti duracak

 52. Bilent Atasoy dedi ki:

  Yeni nesil içerisinden son yüz yıldaki gibi hacı hoca çıkmayacak

 53. Bilent Atasoy dedi ki:

  Hacılar hocalar yüz yıl öncesine döner mi bilmiyorum

 54. Bilent Atasoy dedi ki:

  İslamın şartı beştir (0) imanın şartı altıdır (alt tarafı) devlet okulunda öğrettiler üniversite sınavına girdim sormadılar devlet kuruluşunda işe girmek için sınava girdim sormadılar

 55. Bilent Atasoy dedi ki:

  Komünist sistem yeni bir şey değil seferberliğin sürekli hali

 56. Bilent Atasoy dedi ki:

  Bir tanesi bile işsizlik sigortasının kurulmasını istiyorum diyerek ortaya çıkmıyor

 57. Bilent Atasoy dedi ki:

  Yetenekler farklı herkes her işi yapabilir mi işçiler iş kazasında ölüyor

 58. Bilent Atasoy dedi ki:

  Seferberlik aç kaldık sefer düzenleyelim kazan kepçe

 59. Bilent Atasoy dedi ki:

  Gözü kör şarkıcılar var bende şarkı söylemek istiyorum

 60. Bilent Atasoy dedi ki:

  Anladım ki benimle konuşan şeytandır demiş allah bana dedi ki seni takdir ediyorum şeytanın verdiği görevi başarı ile sürdürüyorsun

 61. Bilent Atasoy dedi ki:

  Hıristiyanlarınan tanışmadan önce Afrika kabilelerinde kızılderili kabilelerinde Türkmen kabilelerinde suç yoktu ceza yoktu kültürlerini öğrenip bütün dünyaya uygulayın

 62. Bilent Atasoy dedi ki:

  Devlet memurlarını niye diyar diyar dolandırıyorsunuz her an sefer düzenleyebiliriz hazır olsunlar

 63. Bilent Atasoy dedi ki:

  Türkiye cumhuriyeti vatandaşları isyanda olmaz böyle şey

 64. Bilent Atasoy dedi ki:

  Üstat peygamber efendimiz ne söylemiş ben hepsini bilirim demiş.sizin işiniz yok mu

 65. Bilent Atasoy dedi ki:

  Sol seferberlik istiyormuş.kazan kepçe

 66. Bilent Atasoy dedi ki:

  Üstten atılan para suya düştü üst katta parayı kim kapacak kavgası var bir çocuk şartı ile işsizlik sigortasını kurun herkes işine baksın

 67. Bilent Atasoy dedi ki:

  Biri siyah biri beyaz iki fare demiş bana musallat olan siyahdı

 68. Bilent Atasoy dedi ki:

  Ben şeyihım Türkiyenin iklimini eski haline çevirdim.dünyanın ikliminide eski haline çevir.peki

 69. Bilent Atasoy dedi ki:

  Türkiye’de neler oluyor neler müdahale eden yok.türkiyedeki kızları beğenmiyorlar ölü taklidi yaparak Avrupa birliğine girmeye çalışıyorlar

 70. Bilent Atasoy dedi ki:

  Petrol doğal gaz.önüne koydum samanı arkadan çıkardı dumanı

 71. Bilent Atasoy dedi ki:

  Kısasa kısas eşitlik.doğumlarınız benimle birlikte Amerika tarafından önceden planlanmış hepimiz birbirimize eşitiz yeni dönem nasıl olur müstakbel çocuk nasıl biri olur bilmiyorum herkes biliyor müstakbel çocuk neleri bilecek neleri bilmeyecek bilmiyorum herkes biliyor

 72. Bilent Atasoy dedi ki:

  Kadın erkek eşitliği sağlanmadı kadınlar gelecekten sorumlu değiller bilmekle sorumlu olunmaz

 73. Bilent Atasoy dedi ki:

  Eşitlik TRT nin şarkıcılarının ruhsatsız tabancası var benim niye yok

 74. Bilent Atasoy dedi ki:

  Sol kazanı kepçeyi bir de seks biliyor başka bir şey bilmiyor

 75. Bilent Atasoy dedi ki:

  Her şey parmağımın ucunda yorumlarımı niye yayınlamıyorsunuz

 76. Bilent Atasoy dedi ki:

  Nükleer ben daha ölmedim dedi napak

 77. Bilent Atasoy dedi ki:

  Aç susuz bekliyor talimatı allah vermiş olsa beklesin

 78. Bilent Atasoy dedi ki:

  Sen Ebile dur ben gedim gelim adı seks olsun Türkçeye aktarılması olmaz

 79. Bilent Atasoy dedi ki:

  Şehir dedim şehir hastaneleri kuruldu bundan şehir demeyecem kent diyecem

 80. Bilent Atasoy dedi ki:

  Kürt enflasyonla mücadele edecem diyerek göreve başladı kırk yıl oldu enflasyon duruyor laz enflasyonla en iyi ben mücadele ederim diyerek görevi devir aldı

 81. Bilent Atasoy dedi ki:

  Her gelen işsizlik sigortasını gündemden düşürmek için değişik bir model ortaya atıyor

 82. Bilent Atasoy dedi ki:

  Ruslar onca yıl NATO’ya göt verdi o zamanlar Ruslar iyiydi de şimdimi kötü oldu

 83. Bilent Atasoy dedi ki:

  Eşcinsel t.c Cumhurbaşkanı kendini ilah biliyor

 84. Bilent Atasoy dedi ki:

  Türk kadınları pes etti Türk kadınlarının öldürülmeleri son buldu aslında meydana çıkmaları doğru değildi

 85. Bilent Atasoy dedi ki:

  Kadınlar hocaynan beraber cennete gidecekmiş

 86. Bilent Atasoy dedi ki:

  Müstakbel çocuk doğmuş çocuğu kurtarmaya uğraşacağınıza benimle ilgileniyorsunuz

 87. Bilent Atasoy dedi ki:

  İlah icat yapıyor hayat kolaylaşıyor sen hiç fiyatını sordun mu Bülent Ersoy sormuş ilah icat yapıyor hayat kolaylaşıyor sen hiç nefes aldın mı su içdin mi bir şey yedin mi ısındın mı hastalar biliyor

 88. Bilent Atasoy dedi ki:

  Uçkur ipi her gün aynı kadın olur mu konunun görüşülmesi gerekir

 89. Bilent Atasoy dedi ki:

  Biz her şeyi biliyorduk.benim söylediklerimi önceden biliyordunuz…benimle ilgileneceğinize müstakbel çocuk doğmuş çocuğu kurtarın tek kibrit olarak çocuğu yakacaklar

 90. Bilent Atasoy dedi ki:

  Müstakbel çocuğa yardım edebilmem imkansız hale geldi toprağımı satılığa çıkarıyorum

Bir Yorum Yazın

Bize soru sormaktan ve hizmet almaktan çekinmeyin!